Jak vítězství komunistů ovlivní výsledky voleb? Co se bude dít po náhlém odchodu Vojtěcha Baláše, který měl být starostou? Zůstane současný starosta a kdo se k němu přidá? Nejen tyto otázky přicházely na mysl lidem z Chválkovic na Hané a Ivanovic na Hané. Po ustavujícím zasedání už ale mají jasno a nejspíš se nestačili divit.

Noví zastupitelé se rozhodli, že volby jednotlivých lidí budou tajné. Předseda volební komise, kterým zastupitelé zvolili Vladimíra Štěpánka řídil celý volební proces. „Na starostu města navrhla strana ODS Josefa Lysáka a ČSSD Jozefa Heretíka. Podle hlasů se starostou stává Jozef Heretík, který získal deset hlasů pro a pět proti,“ informoval o novém starostovi Štěpánek.

Tato volba překvapila spoustu přítomných lidí. Nejspíš proto v davu nastal šum. Nový starosta se ujal ihned své role a vedl dál zastupitelstvo. „Děkuji všem za to, že mě podpořili a budu se snažit, abych pro město a jeho obyvatele udělal maximum a nezklamal je,“ vyjádřil se Heretík.

I volba místostarosty města byla plná překvapení a to hlavně proto, že vítězná komunistická strana ani na tento post nenavrhla žádného kandidáta. „Situace pro nás byla složitá. Náš kandidát na starostu zemřel a nikdo jiný neměl ambice jít do vedení města. Máme ale členku v Radě města. Shodli jsme se s ostatními stranami na novém vedení,“ řekl lídr ivanovické KSČM Jaroslav Sláma.

O místo místostarosty se ucházel opět Josef Lysák za ODS a za KDU-ČSL Vlastislav Drobílek. Lidovecký kandidát byl třinácti hlasy zvolený jako nový místostarosta.

VÍCE SE DOČTETE VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU ROVNOST