„V současné době máme koně uvázané u žlabů, což neodpovídá normám Evropské unie. Aby naše firma plně vyhovovala požadovaným podmínkám, musíme pro ně vytvořit boxová stání," uvedl Bittner.

Proto Bioveta požádala ivanovickou radnici o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Úředníci už naplánovali veřejné ústní jednání v místě plánované stavby, a to na začátek ledna. Při něm budou účastníci moci vznést svoje připomínky, později už k jejich výhradám úředníci nebudou přihlížet.

Na pozemcích ivanovického podniku se ovšem staví už od jara, kdy začala vznikat nová výrobní hala za několik milionů korun. Podle informací na webových stránkách jde o největší událost v historii firmy. „Jde o výstavbu nové biotechnologické haly v hodnotě víc než dvanáct milionů eur, v přepočtu tři sta milionů korun, která díky použití nejnovějších výrobních zařízení a technologií několikanásobně zefektivní a výrazně inovuje výrobu bakteriálních a virových vakcín. Výroba v ní bude zahájená v roce 2014," stojí na webu Biovety.

Společnost vznikla v Ivanovicích roku 1918 jako Státní ústav pro rozpoznání zvířecích nákaz a výrobu očkovacích látek. Na Biovetu se přejmenovala v roce 1951. V současnosti vyrábí asi sto padesát různých léčiv.