Setkání se zúčastní také zástupce firmy, od které chce mikroregion pořídit štěpkovací stroj. Do konce roku plánuje Ivanovická brána ještě vydat další reklamní materiály k mikroregionu.

Štěpkovač by měl sloužit všem obcím z Ivanovické brány. „Jde o takový větší, profesionálnější štěpkovač, se kterým bychom mohli na jaře objet obce a zpracovat odpad ze stromů, které pracovníci obcí upravují,” uvedl místostarosta Ivanovic a předseda správní rady mikroregionu Vlastislav Drobílek.

Na plánovanou schůzi by se měli zástupci obcí rozhodnout, zda štěpkovač skutečně pořídí. „Vyslechneme nabídku zástupce firmy, která štěpkovače dodává. Náklady na něj by se měly pohybovat kolem dvou set třiceti tisíc korun,” dodal Drobílek.

Kromě výhledového pořízení stroje plánuje Ivanovická brána ještě letos rozšířit své propagační materiály. Vedle pexesa a leporela s výjevy z členských obcí nechají ještě vyrobit pohlednice. „Budou na nich kromě výjevů památek také erby jednotlivých obcí. Každá obec bude mít svou pohlednici, aby si z nich zájemci mohli sestavit sbírku,” popsal předseda. V tomto případě budou náklady výrazně nižší než u štěpkovače. „Náklady se pohybují kolem dvaceti tisíc korun,” dodal Drobílek.

Plán akcí Ivanovické brány na příští rok by měl být jasnější až právě v úterý. „Zatím jsme investice na příští rok neplánovali, ale teď se sejdeme se zástupci Místní akční skupiny Společná cesta a probereme možné akce,” řekl Drobílek.

Podle všeho nicméně mikroregion opět neopomene sakrální stavby, které opravuje každoročně. Letos dostal na opravu křížů ve Vážanech, Málkovicích, Ivanovicích a dalších obcích dvou set tisícovou dotaci z krajského fondu pro rozvoj venkova.