V předchozích čtrnácti dnech je lidem, kteří se o ně předem přihlásili, rozdělovali. Ukázalo se ale, že zájem je mnohem větší. „Budeme tedy pořizovat další. Počkáme do konce srpna, jestli se nahlásí ještě další lidé, a pak je objednáme. Ty už ale budeme muset zaplatit z rozpočtu, na ně už se dotace z výzvy vztahovat nebude," řekl Drobílek.

Cena zůstane

Obyvatelé se ale nemusí bát zvýšení ceny za svoz odpadů. Zůstane stále na pěti stech korunách. „Také kontejnery jim dodáme zdarma," doplnil.

Od novinky si město slibuje nejen větší efekt, když budou mít lidé kontejnery u domu, ale i to, že už se v nich nebudou objevovat věci, které do hnědých nádob nepatří. „Ve velkých jsme nacházeli třeba i celé vánoční stromky nebo velké ořezané větve stromů. Věřím, že lidé začnou třídit důkladněji," sdělil Drobílek.

Operačního programu se město rozhodlo využít kromě kontejnerů i pořízením svozového auta na bioodpad. „Budeme ho využívat na svoz z veřejných ploch. Dotace jeho nákup pokryje z pětaosmdesáti až devadesáti procent. Bez daně vyjde asi na devět set devadesát tisíc korun," zmínil ivanovický starosta.