„Cesta je ve špatném stavu, tak jsme se rozhodli ji spravit. Původně jsme to chtěli udělat sami, ale je potřeba opravit tak velkou plochu, že jsme na práci najali specializovanou firmu,“ uvedl ivanovický starosta Jozef Heretík.

Plocha cesty, kterou bude potřeba zalátat, zatím není vyměřená. „Hrubě ji odhaduji na nějakých sto metrů čtverečných. Rozpočet akce počítá s třemi až čtyřmi sty korun za metr čtvereční, takže náklady budou řádově v desetitisících korun,“ vypočetl předběžně starosta. Částku uhradí Ivanovičtí z vlastního rozpočtu.

Akci chce město stihnout ještě tento měsíc. „Do konce září by měla být cesta spravená. Dlouho se to nepotáhne, samotné práce zaberou jeden, maximálně dva dny,“ dodal.

Kromě oprav cesty plánují v nejbližší době Ivanovičtí také velkou investiční akci v podobě stavby víceúčelového hřiště. U něj si ale pouze s městskými penězi nevystačí. „Kraj by měl o naší žádosti o dotaci na výstavbu hřiště rozhodnout v nejbližších dnech. Budeme se dotazovat, jak situace vypadá,“ vzpomněl velkou akci starosta.

Dotace od kraje by měly pokrýt třetinu z celkových nákladů, které dosahují osmi set tisíc korun. Hřiště uzpůsobené na různé druhy sportů od malé kopané až po volejbal bude stát u ivanovické základní školy, ovšem otevřené bude pro širokou veřejnost nejen z města.