Nedělní slunečné počasí ivanovickým oslavám bohatě přálo. Návštěvníci spokojeně korzovali mezi stánky na ivanovickém náměstí a prohlíželi vystavené drobnosti. Děti řádily na atrakcích v lunaparku před motelem Ivanka. „Nejlepší svezení je pirátskou lodí,“ hodnotil atrakce třináctiletý Milan César. Souhlasně kamarádovi přikyvoval jedenáctiletý Roman Klíč. Mladá maminka s dětmi mířila stejným směrem. „Dceru pustím na horskou dráhu. Kluk je ještě malý, ale chce se svést na kolotoči,“ řekla Jana Burešová z Ivanovic.

Milovníci dechové hudby přijali pozvání k poslechu malého orchestru. Usadili se na lavičkách před kulturním domem a zaposlouchali se do Dechové hudby z Němčic nad Hanou. Kapelník Jindřich Novák dokonce posluchačům sám zazpíval. „Moc se mi hudba líbí a pan kapelník hezky zpívá,“ pochválila vystoupení Vlastimila Hanáková z Hoštic. Posluchačů měla kapela opravdu hodně. Zaplnili všechny lavičky před kulturním domem. „Navštěvujeme takové akce. A dnes je tu spousta lidí,“ řekl Oldřich Hronek z Manerova.

V přísálí kulturního domu návštěvníci obdivovali práce žáků ivanovické základní školy a základních uměleckých škol z Ivanovic a Pustiměře. Svými výrobky k výstavě přispěly i mateřské školy v Ivanovicích a Chválkovicích na Hané. „Moc se mi líbila hlavně keramika,“ popsala zážitek z výstavky Marie Šrubařová. Rodiče, babičky a dědečkové chválili především svoje děti. Kvůli nim na výstavu přišli. Ale i cizí návštěvníci, byli překvapeni šikovností vystavujících dětí. „Naše vnučka je ještě malá, nemá tady obrázek, ale moc se jí výrobky líbí,“ řekl Eduard Franc.

Městský úřad v Ivanovicích na Hané završil slavnostní den odpolední oslavou Svátku matek. Vystoupení svěřil do rukou ivanovickým učitelům a jejich žákům. Mladí tanečníci a hudebníci ze Základní umělecké školy roztančili ve čtrnáct hodin velký sál kulturního domu. Také děti z Mateřské školy z Ivanovic na Hané a jejich vyučující přichystali bohatý program. Lidé, kteří trávili čas na nedělních oslavách v Ivanovicích na Hané, určitě nelitovali.

Lea Navrátilová