Na podzim postaví víceúčelové hřiště u tamní základní školy. V září by měl krajský úřad rozhodnout, jestli jí na akci poskytne dotaci.

„Jde o hřiště s umělým povrchem, které bude uzpůsobené jak na volejbal, nebo nohejbal, tak třeba na malou kopanou,“ uvedl starosta města Jozef Heretík. Dotace z kraje by měla pokrýt víc než třetinu nákladů, které dosahují osmi set tisíc. „Rozhodnutí se sice dozvíme až v září, ale myslím, že bychom měli žádaných tři sta tisíc korun dostat. Zbytek doplatíme z městského rozpočtu,“ dodal k otázce peněz.

Jakmile budou vyřešené prostředky na hřiště, nebude město se zahájením stavby otálet. „Až nám dojde rozhodnutí o dotaci, můžeme začít prakticky do měsíce stavět. Firmu už předběžně máme vybranou,“ dodal Heretík.

Přestože je hřiště na školním pozemku, bude určené široké veřejnosti. „Budeme určitě po vedení školy chtít, aby hřiště nesloužilo pouze žákům základní školy, ale mohli ho využívat i ostatní obyvatelé Ivanovic,“ ujistil.

Kromě stavby víceúčelového hřiště plánují Ivanovičtí také rozsáhlou opravu školní budovy ve Wiedermannově ulici. „Zatím hledáme možnosti. Letos to ale nestihneme, rozpočet je už tak dost napnutý,“ uzavřel Heretík.