„Máme v plánu zateplit plášť obecního úřadu. Budova se tak kromě izolační vrstvy na stěnách a výměny oken dočká nové fasády, která izolaci pokryje. Její tvar se žádným způsobem nezmění, ale měla by působit přece jen o něco reprezentativněji než doposud. Kromě úspory energie by tak mohl záměr mít i estetický efekt," slibuje si starosta Otnic Pavel Prokop.

Stavební práce jsou podmíněné dotací. K té ale mají Otničtí podle starosty zatím dobře našlápnuto. „Už jsme požádali o dotaci Státní fond životního prostředí. Rozhodnutí, jestli peníze dostaneme, ale ještě nepadlo. Na druhou stranu si však podle dosavadních informací stojíme dobře. Projekt je kvalitně zpracovaný a dostal vysoké bodové ohodnocení. Peněz ve fondu je dostatek, takže máme důvod doufat, že nevyjdeme zkrátka," naznačil otnický starosta. K tomu, aby se plán stal skutečností, musí získat alespoň dva miliony korun.

Zbytek z vlastního

Pokud takovou sumu Otničtí z fondu obdrží, jsou připravení zbývající milion k doplacení odhadované ceny zakázky uhradit z vlastních zdrojů. „Ideální by samozřejmě bylo, kdybychom peněz získali víc," podotkl Prokop.

Jestli budou na úřadě šetřit už příští zimu, se ještě uvidí. „Záleží na tom, jak rychle by se podařilo projít celým procesem, který je potřeba absolvovat, než je možné začít dotaci čerpat. Pokud peníze získáme a všechno půjde podle našich představ, chtěli bychom zateplení stihnout ještě v průběhu letoška. Je ale docela dobře možné, že bychom nakonec začali až v příštím roce," připustil starosta.