„Ve středu mohli lidé navštívit letošní poslední farmářské trhy. Jakým směrem se budou ubírat v příštím roce, nevíme. Město musí vyhodnotit uplynulou sezonu a o jejich budoucnosti se poradit," informovala vyškovská mluvčí Petra Bezdomniková.

Například pravidelná návštěvnice Markéta Braunová je, co se týká sortimentu, spokojená. „Na druhou stranu ale nerozumím tomu, proč v některé dny zabalili prodejci své stánky velmi brzy. Člověk se k nim kvůli pracovní době ani nedostane. Obecně se mi zdá, že za poslední rok bylo z hlediska organizace hodně změn," podotkla Braunová.

Kratší o tři hodiny

Dosud prodej v liché středy zajišťovala společnost z Ostravy. „Vzhledem ke vzdálenosti dojíždění většiny prodejců trvaly do čtyř hodin odpoledne. Sudé středy patřily od konce září organizátorům z Brna. Tyto trhy trvaly původně do pěti odpoledne. Zkušenost pořadatelů ale bohužel ukázala, že zájem nakupujících právě v odpoledních hodinách často chybí," vysvětlila Bezdomniková.

Proto se jejich trvání zkrátilo jen do dvou odpoledne. „Dohoda ale zněla tak, že pokud bude zájem lidí i po této hodině, můžou dobu trvání operativně prodloužit. Příkladem byla třeba právě minulá středa," dodala mluvčí.

Město uvažovalo, že zajistí i sobotní trhy. Prodejci na tento návrh ale prý neslyší, dlouhodobě totiž mají nasmlouvané jiné akce. „Na jaře jsme proto jako novinku zavedli ve spolupráci s ostravskou společností jednou do měsíce také nedělní termíny trhů. Ty se však se zájmem Vyškovanů nesetkaly, proto byly od června zrušené," doplnila Bezdomniková.