Přechod je podle ní nevýrazný. „Nechápu, proč ho nenamalovali jako obvykle, takhle se tam pokaždé bojím,“ dodala Dokoupilová.
Zebra umístěná v zatáčce a vyznačená v červené zámkové dlažbě jen šedými kostkami vadí i mnoha dalším. Na problém upozorňují i město pomocí jeho webových stránek.

Pozemek patří Penny Marketu. Ten se podle mluvčí řetězce Moniky Lebedové problémem zabývá. „Řeší to kolegové, ale ti jsou momentálně v zahraničí,“ informovala.

Problémové přechody v regionuVYŠKOVSKO
• Bučovice: nevýrazný přechod na parkovišti u Penny Marketu
• Vyškov Hybešova ulice: přechod označený značkou, ale na silnici jen dva pruhy
• Vyškov, autobusová zastávka v Dědicích u hotelu: přechod až o 100 metrů dál
BLANENSKO
• Blansko, ulice Poříčí: chybí přechod, město plánuje kruhový objezd
• Lipůvka: 2 přechody, na silnici projedou tisíce aut, lidé chtějí větší bezpečnost
• Závist: snížená rychlost, ale přechod žádný, hotový bude za 2 roky


Podle krajského koordinátora Besipu Pavla Čížka existuje několik možností, jak přechody zvýraznit. „Pokud tam vyznačení splývá, je možnost s tím pracovat. Přechod musí být označený dopravní značkou. Zámková dlažba je taky řešení, ale musí být výrazná. Možností jsou spousty,“ přiblížil Čížek s tím, že důležité je, aby se řidiči a chodci navzájem respektovali.

Podobné problémy jako v Bučovicích ohrožují pěší i jinde v regionu. V Hybešově ulici ve Vyškově je označený přechod pro chodce značkou, ale namalovaný jen částečně. Přechod chyběl i v Brněnské ulici, tam nechalo město jeden vyznačit.

Potíže s přecházením trápí i lidi z Blanenska. Největší problém mají v Lipůvce, kde je mimořádný provoz kvůli silnici I/43 z Brna na Svitavy. U přechodu čekají děti, které jdou ze školy, z druhé strany spěchají lidé na nákup. Přejít není jednoduché. „Situace je špatná a rok od roku se zhoršuje. Jde nám o bezpečnost chodců, hlavně školáků a důchodců,“ vysvětlil starosta obce Ivo Pospíšil, proč se koncem ledna zástupci obce sešli se silničáři a policisty. Nyní hledají řešení.

Zatímco v Lipůvce mají aspoň dva přechody, v Závisti chybí zcela. Chodcům má sloužit nový až za dva roky.