Obchodní domy Lidl a Hypernova se odvolaly proti rozhodnutí vyškovského stavebního úřadu z prvního října letošního roku, který vydal územní rozhodnutí v Brněnské ulici pro další obchodní centrum. „Zprávu jsme oznámili všem účastníkům řízení a veřejnosti. Krajský úřad rozhodne o tom, zda naše rozhodnutí bylo správné či nikoli. Výsledek čekáme na přelomu ledna a února,“ řekl vedoucí stavebního úřadu Miloslav Kramář.

Lokalitu chce využít brněnská developerská společnost De Iure na výstavbu hypermarketu pro Tesco. Společnost Tomas holding z Dražovic, která má na starosti zemní práce, si už dříve stěžovala na prodlužování územního řízení.

Dlouho čekala na rozhodnutí stavebního úřadu. „Dostali jsme se kvůli Tesku do platební neschopnosti. Máme v nákladech zhruba dvacet milionů korun,“ řekl před časem předseda představenstva firmy Tomas holding Tomáš Valehrach. Sotva ale stavební úřad vydal rozhodnutí, našel si Lidl další cestičku ve zdržovací taktice. Prohlásil řízení za zmatečné. Společnost Ahold, která vlastní Hypernovu, zase nesouhlasí s řešením křižovatky a podala své vlastní odvolání.