„Za posledních třicet let tam pokračovala pouze nejnutnější údržba, spočívající v odstranění výtluků. Využívaná je jako jediná schválená cvičná plocha pro výcvik řidičů, lidé na ni zároveň parkují při smutečních obřadech. Přes letošní prázdniny jsme navíc parkoviště využívali jako místo určené pro skladování velkého množství poškozených dřevin po červnové větrné smršti,“ doplnil vyškovský místostarosta Roman Celý.

Křižovatka je nepřehledná. Nájezd ze směru od Velešovic může být nebezpečný.
Měření u Velešovic podpořili zastupitelé. Při nehodě se tam zranili otec i syn

Uživatelé upozornili například na četné trhliny nebo výtluky. „Sondy nicméně ukázaly, že beton je kvalitní. Původní betonová konstrukční vrstva tedy zůstane a plocha opravy zahrne i příjezd na parkoviště. Po vyplnění a zapravení prasklin a výtluků položíme asfaltobeton, při opravě dělníci zároveň vytrhají původní obrubníky a nahradí je novými,“ vysvětlil starosta Karel Jurka.

Náklady vyčíslili představitelé radnice na více než tři a půl milionu korun. „Podobných ploch ale ve Vyškově nemáme mnoho. Parkoviště je blízko Smetanových sadů a s jeho kapacitou můžeme pro významné kulturní či sportovní akce počítat i v budoucnu,“ dodal Celý.