Zhruba třicítka obcí dosáhla čísla nižšího, než jsou 6,7 procenta, což je míra nezaměstnanosti pro vyškovský okres. Dalších ani ne deset pak skončilo pod hranicí celostátního průměru, který se rovná 7,4 procentního bodu. Mezi nimi například Nížkovice, Orlovice nebo Křižanovice. „To jsou obce, v nichž se spolu s Dětkovicemi nejvíc snížila za únor míra nezaměstnanosti. V Nížkovicích to bylo o 1,9 procentního bodu. Celkově míra poklesla v osmi obcích Vyškovska,“ vyplývá ze zpravodaje vydaném Úřadem práce ve Vyškově.

Nejnižší nezaměstnanost přitom za minulý měsíc byla v Březině, kde se nenašel jediný člověk bez práce, dál potom v Rybníčku, Nových Sadech, Pustiměři, Rešově a Podomí. V těchto vesnicích nepřekročila čtyřprocentní hranici.

Mezi městy si nejlépe vede Slavkov v závěsu s Vyškovem. Ty se navíc pohybují pod okresním průměrem. Nejhůř jsou na tom Bučovice s mírou nezaměstnanosti dosahující 8,1 procentního bodu. „Vyšší než desetiprocentní míru nezaměstnanosti pak vykázalo osmnáct obcí. Nejvyšší je v Malínkách, kde míra zároveň nejvíc narostla, a to o 4,5 procentního bodu na 24,2,“ praví zpravodaj.