Akce se uskuteční v zámeckém parku. „Zůstává návštěvníkům přístupný, zcela uzavřený bude pro účely Slavkov Open – Sting až v neděli. Je to kulturní událost roku, čeká nás mimořádný zážitek,“ těšila se ředitelka zámku Eva Oubělická.

První termín koncertu byl už před třemi lety, ale zhatilo jej Stingovo zdraví. Další posuny zavinila protiepidemická opatření spojená s pandemií koronaviru. Mnozí fanoušci si tak platné vstupenky šetřili léta. „Už se nemůžeme dočkat, čekáme na to dva roky,“ potvrdila třeba Miroslava Kostlánová z Kyjova na Hodonínsku.

Řidiče může překvapit především dočasně jednosměrná Křenovická ulice, se stejným omezením se setkají i v Bučovické. „Opatření platí od nedělního poledne až do jedné hodiny v noci následujícího dne. Obnova obousměrného provozu bude možná i dříve podle toho, jak rychle po koncertu odjede s auty většina účastníků akce,“ oznámila mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Návštěvníci dostanou k dispozici na výběr odstavná parkoviště. „Využijí prostor v Křenovické i parkoviště u vlakového nádraží, kam doporučujeme zajíždět hlavně řidičům cestujícím od Kyjova. Svá parkoviště nabídly návštěvníkům i firmy Lohmann & Rauscher a Auto Bayer v Bučovické ulici,“ poradila mluvčí Slámová.

Pořadatelská služba za každé zaparkované auto vybere padesát korun. Fanoušci cestující z Brna mohou využít i alternativu v podobě speciálního vlaku, který odjede v neděli ze stanice Brno-Královo Pole v 15:35. „Po patnácti minutách zastaví v Brno-Židenice a do Slavkova přijede před čtvrt na pět odpoledne. Po akci vlak odjíždí ze Slavkova ve 22:57, do Brna-Králova Pole dojede po půl dvanácté večer,“ shrnula mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Za zpáteční jízdenku lidé zaplatí 185 korun. „Součástí ceny je i rezervace místa k sezení. Jízdenku je možné zakoupit ve všech našich pokladnách. Případný doprodej do vyčerpání kapacity pokračuje přímo u průvodčího ve vlaku,“ dodala Rajnochová.

První fanoušky pořadatelé vpustí do zámeckého areálu od šestnácti hodin. Sting jako hlavní hvězda večera vystoupí až od čtvrt na devět, předtím zahrají Lenka Nová & Petr Malásek band, Joe Sumner a Vojtěch Dyk & B-Side Band. Koncert skončí nejpozději v deset večer, po opuštění areálu již účastníci nemají možnost k návratu.

Do organizace se zapojují i místní Technické služby, městský úřad a policisté. Akci má ale na starosti pořadatelská agentura. „Máme s nimi domluvené vše včetně zajištění průběžného i následného úklidu či dostatečných ploch pro parkování,“ ujistila ředitelka Oubělická.

Kromě omezení spojených s koncerty musejí řidiči počítat i s uzavírkami, které souvisejí s letními pracemi na opravách průtahu města. „Uzavřená nadále zůstane Špitálská ulice, jejíž objetí je možné především po obchvatu Slavkova,“ radila mluvčí Slámová.

S mimořádnými podmínkami počítají také místní. „Pokaždé, když jsou podobné velké akce, odjíždíme na chatu. Na druhé straně se ve městě alespoň něco děje. Někdo je za to rád, nám to v zásadě nevadí,“ dodala třeba Slavkovanka Veronika Bílková.

SLAVKOV OPEN - STING

17.00 – Lenka Nová & Petr Malásek band

18.00 – Joe Sumner

18.55 – Vojtěch Dyk & B-Side Band

20.15 – Sting