Na mnoha místech regionu se dnes děti probouzely plnější o noční zážitky z tradiční Noci s Andersenem. Ty, jež akce, která má zábavnou formou podpořit dětský zájem o knihy, nevyčerpala, můžou přijmout pozvání na jiná zajímavá víkendová setkání.

Lákat budou hlavně vyškovský zoopark a dinopark, které zahajují letní sezonu. První jmenovaný dnes od dvou hodin zahájí přípravu na Velikonoce. Na programu jsou dvě akce nejprve Vítání jara a pak Den ptactva. „Děti budou plést pomlázky, upečeme jidáše nebo si poslechneme kramářské písně. Chybět nebude ani vynášení Smrtky s národopisným souborem Klebetníček. Od půl čtvrté startuje tradiční Den ptactva, který přinese hry a soutěže s ptačí tematikou," vyjmenovala Hana Vymazalová, která má v zooparku na starosti vzdělávání.

Součástí odpoledne bude také zahájení výstavy obrazů koní a hospodářských zvířat od Natálie Žampach Kohlmünzerové. „Patří k výrazným osobnostem mladé výtvarnické generace, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Jejími nejčastěji používanými technikami jsou akvarel, olej nebo perokresba," řekla Vymazalová k výstavě, která je nově nainstalovaná v Hanáckém statku.

Nejenom se dívat, ale i se třeba na koni nechat svézt dnes nabídne Den otevřených dveří u koní. „Jde o naší veřejností oblíbenou akci, kterou tradičně pořádáme v Šafářském dvoře ve Vyškově. Připravený je mezi desátou a dvanáctou hodinou interaktivní program pro rodiny s dětmi," informovala za Sdružení Piafa Martina Pištěláková.

Své brány dnes otevře také dinopark, který budou znovu bedlivě hlídat pravěcí ještěři. Ani letošní rok nepřijdou návštěvníci o lákavou novinku. Bude jí úprava stávajícího 4D kina na dinoaquarium. Zájemci se díky němu vydají na odvážnou plavbu ponorkou prehistorickým mořem.

Druhé lákadlo nadcházející sezony se teprve chystá. Provozovatelé sázejí na adrenalinový dinobike. Půjde o projížďku mezi dinosaury na speciálním kole. Ve výši korun stromů.

Pro malé děti naopak určitě nebude divadelní představení, které v obecním sále pořádají dobrovolní hasiči z Habrovan. Hra Zakázané uvolnění v podání divadla Prkno začne dnes od pěti hodin odpoledne. „Autorem tragikomedie o ženách je Petr Kolečko. Vstupné je padesát korun, představení nicméně není vhodné pro diváky mladší patnácti let," poznamenala za organizátory Marcela Filipová.

Nejen pozorné publikum, ale i šikovné ruce naopak budou potřeba ve vyškovském Domě dětí a mládeže. Modelovací hmotu tam představí Fimo kurz, na kterém se účastníci dozvědí, jak ji zpracovávat a upravovat její povrch. Setkání, po kterém si děti můžou doma zkusit vyrobit nejrůznější postavičky, přívěsky nebo třeba náušnice, startuje v deset hodin.

Sledovat hbité ruce budou Vyškované také zítra v případě pořadu Slávek Rabušic svatební kytice. Floristické setkání hostí od čtyř hodin výstavní sál v 1. patře Muzea Vyškovska. „První vystoupení předního českého floristy u nás se setkalo s velkým ohlasem návštěvníků. Tentokrát předvede současné trendy v tvorbě svatebních kytic. Zájemci budou mít možnost seznámit se nejen s tím, jaké tvary kytic a z jakých květin se hodí k určitému typu šatů, ale také uvidět, jak taková kytice vzniká," lákala organizační pracovnice vyškovského muzea Ivana Fleková.