Před začátkem hlavního programu se všichni jezdci i jezdkyně posilňují teplým gulášem. Starají se také o své čtyřnohé parťáky, které ukrývají dekou před deštěm a hřebelcují jim lesklou srst. Koně učarovali například jezdkyni Barboře Cetlové. Jízdárnu navštěvuje už tři roky. „Péče o koně je náročná jak finančně, tak časově, každý den musím třeba čistit box. Za nic bych to ale neměnila, baví mě to,“ říká Cetlová, zatímco jemně hladí stojící zvíře vedle ní.

Kolem čtrnácté hodiny se jezdci na koních seřazují a vydávají se k velké zámecké kašně. Prvním bodem programu je překonání hořícího dřevěného břevna. Někteří koně přeskakují oheň bez obtíží, jiní před ním couvají či jej opatrně obchází. To ale není žádná ostuda, oheň je jejich přirozeným nepřítelem. Soutěž patří jednoznačně k divácky nejatraktivnějším zážitkům. „Nemůžu od toho odtrhnout zrak, je to vážně zajímavé,“ říká například Zuzana Zemánková.

O pár minut později se chystá skoková soutěž přes překážky s názvem Mini-Maxi. „Diváci se mohou těšit i na skoky žen v dámském sedle, které jezdí snožmo,“ přibližuje soutěž jeden z jezdců Vladimír Vondráček z jezdeckého spolku Moravské Bokovky. Každý z účastníků soutěže má na přeskočení překážky dva pokusy. Pokud břevno shodí i podruhé, ze soutěže vypadává. Výška břevna se navíc v každém dalším kole zvyšuje. Naposled dosahuje překážka výšky 115 centimetrů. Když zbývají poslední dvě soutěžící, napětí mezi diváky by se dalo krájet. Do finále se dostává Dominika Doleželová s koněm Firstem a Lucie Machová s koněm Barnabášem. „To je drámo, to je finále,“ napíná diváky moderátor akce. „A je to tady, je to jasné, dámy a pánové, máme vítězku! Je jí Lucie Machová a Barny,“ jásá moderátor za bouřlivého potlesku diváků. Poté následuje čestné kolečko vítězky.

Vyvrcholením sobotního programu je hon na lišku. Role lišky se ujímá Dominika Doleželová. Se svým koněm cválá do zadní části zámecké zahrady, kde se před ostatními jezdci schová v zástupu vzrostlých stromů a keřů. Úkolem jezdců je nejen lišku vystopovat, ale hlavně získat liščí chvost. Po pár minutách se s ním vrací Martina Frantová na koni Sextus. Za potlesku a vítězných fanfár si vychutnává své čestné vítězné kolečko.