Barokní památka o víkendu nabídne také prodejní velikonoční výstavu. Umístěná bude v Rubensově sále. „K prodeji budou kraslice, pomlázky, košíky a další velikonoční dekorace. Výstava bude přístupná s otevírací dobou zámku, tedy od devíti do čtyř hodin odpoledne. Vstup na obě akce je zdarma," připomněla Marková.

Odlehčené pojetí

Živo bude v areálu zámku také z jiného důvodu. Vedení památky totiž na sobotu přichystalo další ročník Jarní vyjížďky. Koná se u příležitosti zahájení jezdecké sezony. „Na rozdíl od Hubertovy jízdy, která celou sezonu ukončuje, je Jarní vyjížďka nesená v lehkém, crazy duchu a je volně inspirovaná masopustním veselím," přiblížila vedoucí marketingového oddělení slavkovského zámku Jana Slouková.

Jezdci tak budou oblečení v maškarních kostýmech. Hlavní část programu bude v zámeckém parku věnovaná slavnostnímu dekorování jezdců, chybět nebudou drobné dovednostní soutěže a vystoupení jezdecké skupiny Kristýny Lejskové.

Pro malé návštěvníky bude připravená možnost se povozit na ponících. „Součástí celé akce je i vítání jara a loučení se zimou formou vynášení Morany. Vyjížďka se koná v čase od jedné do čtyř odpoledne," zvala Slouková.