Potvrdili to i pracovníci zoo. „Zatím jsme vypustili část drůbeže a ještě doděláváme plot u ostatních jezírek. Expozici lidé v plné kráse uvidí čtyřiadvacátého června. Chceme je nalákat také na Medový den,“ sdělila v pátek za zoo Hana Vymazalová.

Vizualizace pavilonu vodní drůbeže ve Vyškově.
Okrasné kachničky i černé labutě: nová atrakce ve vyškovské zoo potěší děti

Ještě předtím je v plánu i slavnostní otevření za účasti zástupců města. V nové expozici se návštěvníci pokochají pohledem labutě, husy i kačeny včetně exotických druhů jako jsou třeba kachničky mandarinské v jejich přirozeném prostředí.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál

Zahrnuje hned čtyři vodní plochy, mezi nimiž je i prostor pro vzrostlé vodní rostliny. „Návštěvníci se budou mezi jezírky procházet po lávce, která v některých místech také mírně vystoupí nad terén. Budou tak mít lepší přehled nad celou expozicí,“ popisovala před časem ředitelka zoo Dagmar Nepeřená.

Vizualizace nové expozice v centrální části zoo.
Vyškovská zoo chystá místo pro vodní ptactvo, stavba ovlivní návštěvy

Nové prostory umožňují budování různých zákoutí, pontonů či přístřešků. Pro ptáky budou důležité jako úkryt mimo jiné před kočkami, které se po areálu volně pohybují. Pracovníci zoo tady však zastihli i lišku nebo přilétajícího dravce.

Každé jezírko bude mít své vlastní čerpadlo. „Vodu jednoduše vypustíme do vsakovacích příkopů a napustíme novou. Tuto výměnu je nutné provádět několikrát do roka, naštěstí už čtvrtý rok čerpáme z vlastní vrtané studny. Na vodní hladině uvidí lidé i různé menší vodní prvky, jako jsou vodopády nebo víry,“ slibovala Nepeřená.