Celý program na oba dny zůstává i pro nové místo platný. „Rozhodnutí nás skutečně mrzí. Nejen kvůli návštěvníkům, ale také z pohledu podnikatelů z okolí, restauratérů či hoteliérů, organizátorů, mých kolegů a všech ostatních, kteří na přípravu akce vynaložili značné úsilí. Bohužel nižší prodej vstupenek donutil pořadatele přesunout koncerty do kryté haly, která nabízí již připravené zázemí. Není třeba například stavba střechy a speciálního podia, což jsou velké náklady,“ vysvětlila ředitelka Zámku Slavkov Eva Oubělická.

Zdroj: Youtube

Minulý rok přišlo na první ročník Slavkov Open kvůli koncertu britské hudební legendy Stinga do města na Vyškovsku přibližně čtrnáct tisíc lidí.

Zdroj: Youtube

„Atmosféra našeho parku je neopakovatelná a nabízí mimořádný zážitek. Věřím proto, že v dalších letech budeme i nadále nabízet skvělé kulturní zážitky pro naše fanoušky,“ dodala Oubělická.

Zdroj: Youtube

Samotní pořadatelé vysvětlili změnu ekonomickými, ekologickými a organizačními důvody. „V současné době nejsme schopni adekvátně splnit všechny požadavky spojené s logistikou celé akce v prostorách zámeckého areálu. Na brněnském stadionu je dostatek míst na sezení, otevřené ochozy s cateringem a ochrana před nejistým počasím. Věříme, že si všichni i s touto změnou užijí festival plné parádě,“ informovali zástupci pořadatelské agentury Live Nation CZ.

Několikrát odložený koncert Stinga přilákal tisíce posluchačů.
Velkolepý koncert: Ve Slavkově zazpíval Sting i jeho syn. Najdete se u pódia?

Zároveň oznámili, že přidávají další vystupující. Sobotní program zahájí česká kapela DOCTOR VICTOR, nedělní část festivalu pak odstartuje slovenská kapela DESmod. „Pokud jste si již využili služeb NFCTron k dobití kreditu na tento festival, prosím obraťte se na mail info@nfctron.com, kde vám pomohou s vrácením peněz na váš účet,“ vyzvali zástupci agentury.

Někteří fanoušci kvůli přesunu už změnili plány. „Na stránce Ticketportal jsem vyplnila formulář o reklamaci vstupenek a za pět dnů mi peníze došly na účet,“ ohlásila v reakci na sociálních sítích třeba Boďa Vaňková.

Koncert Marka Ztraceného ve Slavkově.
Podívejte se: Marek Ztracený ve Slavkově rozezpíval tisíce fanoušků

Zájemci přivítají šestnáctého července v Brně Johnnyho Deppa jako člena americké skupiny Hollywood Vampires. Dále v ní hrají a zpívají také kytarista skupiny Aerosmith Joe Perry nebo další americká rocková legenda – zpěvák Alice Cooper.

Hlavní hvězdou sobotního programu bude zase anglická rocková skupina Deep Purple. Vstupenky jsou již v prodeji online na Ticketportal.