DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

V regionu včera vytrvale sněžilo, na silnicích druhé a třetí třídy se tvořily vrstvy nového sněhu, které silničáři posypávali. „Všechny stroje jsme měli venku. Ve vyšších polohách Drahanské vrchoviny byly silnice zledovatělé,“ uvedl cestmistr vyškovské oblasti krajské správy a údržby silnic Pavel Dvořák. Řidiči se s námrazou a hustým sněžením potýkali i na dálnici D1, například u Nemojan nebo u Rousínova.

Pozor si ale museli dávat i chodci. Chodníky jsou na mnoha místech zledovatělé. „Po ránu jsem šel ze zastávky u školy v Tyršově ulici ve Vyškově na Palánek a pak do centra. Nejmíň šestkrát jsem nebezpečně uklouznul. Nejhorší byl chodník od Tyršovy ulice ke kruhovému objezdu,“ postěžoval si například Pavel Zelík.

Není tedy divu, že chirurgická ambulance na vyškovské poliklinice se plní lidmi se zlomeninami. „Od minulého týdne až dosud registrujeme zvýšený počet lidí, kteří utrpěli typické zimní úrazy. Nejdřív padali při shrabování sněhu, teď klouzají po zledovatělých chodnících. Většinou jde o zlomeniny zápěstí, klíční kosti a naraženiny hrudníku,“ uvedl lékař Jaroslav Pavlík.

ČTĚTE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAVÉM HORNÍM ROHU