Od té doby uplynulo devadesát let. „Naše činnost trvala po celou dobu. Při příležitosti jubilea jsme se proto rozhodli vydat brožuru, která kopíruje naši činnost od počátků do současnosti. Bude rozdělená do několika kapitol, které lidem přiblíží, co se v tom kterém roce dělo. Textové údaje pak budou proložené dochovanými fotografiemi," přiblížila předsedkyně vyškovské organizace Klubu českých turistů, který má v současné době sedmdesát členů, Jana Pavlíková.

Zároveň prozradila, že jedna samostatná kapitola bude věnovaná například dálkovému Pochodu osvobození Vyškova. „U nás půjde o první takovou publikaci. Bude mít asi padesát stran a vydáme ji v nákladu sto padesáti výtisků. Pokud vše dobře půjde, vyjde v lednu. Předpokládáme, že na slavnostní výroční schůzi, která se uskuteční v polovině měsíce, ji členům a hostům předáme," sdělila Pavlíková.

Veřejnost se ale k brožuře jen tak nedostane. „Museli bychom ji vydat ve větším nákladu, což by už pro nás bylo drahé. Dodáme ji ale například do muzea nebo do knihovny, kde si ji zájemci můžou půjčit," přislíbila Pavlíková.