To už pak bude podle jeho slov otázkou několika týdnů. „Technologii na vaření piva už mám kompletní. Zbývá vydláždit dvůr, čekám třeba také na dodávku dvou bezpečnostních dveří. Jsou to už jen takové drobné dodělávky, na které potřebuji necelých tři sta tisíc korun. Až se mi je podaří získat, budou snad práce postupovat rychle," uvedl Michalík.

Kdy topolanský minipivovar vyprodukuje své první pivo, zatím nedokázal říct. „Nechci už nic slibovat. Původní plán byl do konce loňského roku, to se nepodařilo kvůli administrativním potížím. Také bude záležet na kolaudaci. Bez ní nemůžu spustit provoz," řekl Michalík.

Původně plánoval využít evropské dotace, výzvy v této oblasti ovšem skončily. „Letos byly vypsané pouze pro zemědělce. Výzvy na podporu podnikání, kde můžou žádat o peníze i fyzické osoby a kam zároveň také spadají dotace na minipivovary, už byly ukončené," potvrdila manažerka místní akční skupiny Společná cesta Ludmila Kolářová.

Protože půjde o malý pivovar, produkce nebude tak velká jako například u toho slavkovského, který spustil provoz před měsícem. Současná topolanská varna dokáže podle Michalíkových dřívějších slov uvařit až dvě stě třicet litrů piva na jednu várku. „Do budoucna ovšem počítám s rozšířením, také bych rád pořídil linku na stáčení piva do plastových lahví," řekl před časem Michalík.

V současné době topolanský podnikatel provozuje hospodu ve Vyškově. Kromě jiného tam točí i právě nedávno vzniklé Slavkovské pivo. To se do výčepů dostalo před měsícem a od té doby mohli pěnivý nápoj ochutnat zákazníci víc než desítky restaurací a hostinců nejen na Vyškovsku.

Uplynulý měsíc si vedení pivovaru chválí. „Na šesti místech máme naše pivo na stálých kohoutcích, na deseti pak na rotujících pípách. Dva odběratelé nám předběžně slíbili stálý odběr. Distribuujeme například do Holubic, Němčan, Vážan nad Litavou, Vyškova, ale třeba také Brna nebo Viničných Šumic," vyjmenoval manažer společnosti Destila, která ve Slavkově minipivovar provozuje, Zdeněk Vlček.

Vedení podniku je zatím s produkcí spokojené. „O pivo je zájem, lidem podle mých informací chutná. Na to, že jsme teprve na začátku, máme i dost odběratelů. Za chvíli budeme muset bojovat s tím, že nebudeme schopní uspokojit poptávku," neskrýval potěšení jednatel Destily Jiří Hořava.

Kapacita pivovaru je čtyři tisíce hektolitrů vyrobeného piva ročně. Letos firma začala s menší produkcí, která by měla postupně narůstat. Minipivovar vyrábí Slavkovskou desítku, Slavkovskou dvanáctku a Slavkovské bílé, což je pšeničná dvanáctka. „V nejbližší době k těmto pivům přibude i tmavá třináctka nazvaná Kancléř," dodal jednatel.

Právě slavkovskou pšeničnou dvanáctku točí ve své hospodě také Michalík. „Zákazníci si ji chválí. Jejich ohlasy jsou pro mě důležité. Ale mluvit o tom, že bych chtěl uzavírat smlouvu o stálém odběru, je zatím předčasné," zmínil Michalík.

Milovníci piva hodnotí slavkovskou novinku vesměs pozitivně. Shodují se sice na tom, že je poměrně hořká, na konečném dobrém dojmu to ale podle nich neubírá. „Nedávno jsem jich vypil pět. Byly to dvanáctky, tak jsem myslel, že mi ráno nebude nejlíp. Ale byl jsem příjemně překvapený, bylo mi dobře, ani mě nebolela hlava," svěřil se například Martin Hanáček z Vyškova.