„V neděli večer oslovil důchodce na ulici blízko autobusového nádraží neznámý muž s otázkou, kolik je hodin. Zatímco se oslovený snažil odpovědět, sebral mu druhý muž nákupní tašku. Důchodce tak přišel o léky, mobilní telefon a jiné osobní věci. Případem se zabývají vyškovští policisté pro podezření z trestného činu krádeže," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Muž ze Žďárska má v Rousínově dům, kam občas jezdí a kde chová psa. Tato zdánlivě nezajímavá okolnost je hlavním důvodem toho, že se policie o případu dozvěděla. „Už dřív jsem s ním jednal právě kvůli psovi, který mu opakovaně utíká. O případu mě v pondělí informovala svědkyně, která muže předchozí den viděla nejdřív s taškou a potom bez ní, načež jí řekl, že mu ji sebrali. Důchodce ale neznala. Po rozhovoru s pracovnicí na nádraží, která o něm ví pouze to, že je z Nového Města, mi pak bylo hned jasné, o koho jde," přiblížil rousínovský strážník Petr Minařík.

Ten kontaktoval obvodní oddělení policie a poskytl mu i záznam z kamer na nádraží, který dva podezřelé zachycuje. „Potloukali se u nádraží asi dvě hodiny a pak odjeli. Nejsou z Rousínova, to bych je poznal. Tašku jsem našel v popelnici u nádraží, chyběl v ní jen mobil," dodal strážník.

Na mobil se pokusil volat a někdo ho napoprvé pravděpodobně omylem zvedl. Jak Minařík podotkl, bylo v něm slyšet pouze zvuky ze školního vyučování. „To ale samozřejmě nemusí nic znamenat," poznamenal.