Ta o něj projevila zájem v sedmém kole výběrového řízení. Jako jediný zájemce ho také vyhrála. Nabídla necelých čtrnáct milionů korun. Přitom původní částka z loňského května dosahovala osmačtyřiceti milionů. „Pro první kolo musíme ze zákona stanovit cenu minimálně ve výši znaleckého posudku. I když se ocenění někdy neshoduje s tržní cenou nemovitosti. Je zjevné, že ta neodpovídala situaci na trhu. Proto musel stát cenu snižovat," vysvětlil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

RC Reinvest, respektive její dceřiná společnost RC Pitesti, která budovu koupila, s ní má konkrétní plány. „Působíme v Česku i v zahraničí a zaměřujeme se zejména na tvorbu obchodních center a administrativních a bytových projektů. Nejinak tomu bude nyní. Nabídneme místa pro kanceláře vyškovským firmám a obyvatelům zase služby a obchody. Vize je taková, že si zajdou do obchodu a pak například ke kadeřníkovi nebo do posilovny," nastínil ředitel společnosti Josef Ondrůšek s tím, že v budoucnu by pak rádi část objektu přestavěli na byty.

13milionů a 749 tisíc korun je celková cena, kterou za bývalý okresní úřad kupec nabídl. „Jde o téměř deset milionů tři sta tisíc korun za pozemek, jehož součástí je i budova. Dále víc než dva miliony devět set tisíc za parkoviště a pět set čtyřicet tisíc za movité věci. Tato částka byla pevná," upřesnil Radek Ležatka.

Než se však firma stane vlastníkem budovy, uplyne ještě několik měsíců. „Až od vítěze výběrového řízení dostaneme podepsaný návrh smlouvy, podepíšeme jej i my a poté ho odešleme ke schválení na ministerstvo financí. Následně poběží lhůta k zaplacení kupní ceny a až poté objekt předáme a vložíme do katastru nemovitostí," přiblížil proces Ležatka.

Některé prostory pak ožijí okamžitě. Kupec část kanceláří využije pro vlastní potřebu. Další bude ihned pronajímat. „Ovšem ostatní prostory, které bychom chtěli využít pro obchod a služby, potřebují úpravy, což si vyžádá delší čas. Předpokládáme, že kompletně vše zprovozníme v horizontu dvou let," nastínil Ondrůšek s tím, že si cení nejen architektonické hodnoty objektu, ale i jeho polohy. „Je v centru, na dosah všech obchodů i autobusového a vlakového nádraží. Chceme, aby znovu ožil. V této strategické poloze jsme přesvědčení, že se stane funkční součástí centra města," dodal Ondrůšek.

Na rozdíl od neznámého kupce Posádkového domu armády s městem komunikuje. „Firma mě kontaktovala, setkali jsme se. Je to solidní podnik. Dohodli jsme se, že vytvoří návrh, jak by vše mohlo vypadat, podloží to čísly a sejdeme se znovu," informoval starosta Vyškova Karel Goldemund.

Podle Ondrůška je komunikace s radnicí zásadní. Už jen proto, že záměr do života města významně zasáhne. „Vnímání jeho potřeb je důležité. Samozřejmě jsme obchodníci, takže očekáváme, že projekt přinese peníze, ale rozhodně dbáme na to, jakým způsobem. Proto jsme ani neuvažovali o podobném modelu jako některé jiné firmy, které budovy přestaví na ubytovny a městům to pak přináší potíže," řekl Ondrůšek.