Projekt počítá s instalací dvou kamer za přibližně sto padesát tisíc. Zbytek nákladů poslouží ke zbudování monitorovacího systému. „Kamery bude sledovat městská policie. Pokud zrovna nebude u monitoru, kam se obraz z kamer přenáší, žádný strážník, budou se záznamy nahrávat," prohlásil místostarosta Bučovic Jiří Horák.

Jednu kameru vedení Bučovic umístí na městském úřadě a druhá bude na horním konci Náměstí svobody a bude sledovat křižovatku ulic Vyškovská a Slavkovská. „Pokud se kamerový systém osvědčí, tak v budoucnu pořídíme ještě další kamery, o jejich případném umístění zatím jednáme," řekl Horák.

Na rozběhnutí systému dostalo město sponzorský dar. Akce tedy prakticky vůbec nezatíží rozpočet města. „Získali jsme dvě stě osmdesát tisíc korun, které pokryjí většinu nákladů," dodal místostarosta.

Kamerový systém není jediné opatření, které v Bučovicích pro snížení kriminality zavedli. Nově platí třeba vyhláška o zákazu pití alkoholických nápojů na veřejnosti.

Zakoupit kamery plánuje kvůli narůstajícímu vandalismu také rousínovská radnice. Náklady se mají pohybovat kolem tří set tisíc korun a město počítá, že s jejich úhradou pomůže dotace. Radnice plánuje kamery umístit třeba na autobusové i vlakové nádraží nebo na náměstí.

PAVEL KUDLIČKA