Takový pohled se nabídne lidem on-line na internetu, když kliknou na webové stránky mikroregionu www.drahanska-vrchovina.cz v sekci odkazy na kamerový systém regionu.

Webové kamery jsou rozmístěné na nejvhodnějších vytipovaných místech ve všech dvanácti obcích svazku a snímají architektonické, přírodní nebo jiné atraktivity obcí.

Některé kamery budou přenosné na jiná místa. V budoucnu můžou snímat i nejrůznější společenské a sportovní akce.
V současné době ještě nemusí být obraz na počítačových obrazovkách stoprocentní, odborná firma ho postupně dolaďuje.
Mikroregion se chce co nejvíc zviditelnit pomocí digitalizace. „Chceme zatraktivnit první setkání případného návštěvníka prostřednictvím internetu a vzbudit v něm zájem o navštívení regionu,“ uvedl před časem předseda mikroregionu Josef Vlach.

V obci Luleč, ve které se nachází i turistické informační středisko, proto uvedl také do chodu venkovní informační kiosek.
„Bude sloužit turistům při rychlém a přehledném získávání informací o Drahanské vrchovině, například v době, kdy je centrum uzavřené. Umožní přístup na další internetové portály, a to například na všechny obce mikroregionu nebo na portál cestovního ruchu Kudy z nudy a jiné,“ řekla Iva Vejmolová z Turistického informačního centra mikroregionu Drahanská vrchovina v Lulči.

Kiosek se ovládá dotykovou obrazovkou

Kamerový systém a informační kiosek dotuje Evropská unie a Jihomoravský kraj. Svazek získal dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod na projekt s názvem Poznejte Drahanskou vrchovinu ve výši necelého jeden a půl milionu korun. Obce vložily vlastních sto dvacet tisíc korun.

Mikroregion Drahanská vrchovina sdružuje obce na západ od Vyškova na okraji Drahanské vrchoviny, a to Drnovice, Habrovany, Ježkovice, Krásensko, Luleč, Nemojany, Nové Sady, Olšany, Podomí, Račice-Pístovice, Ruprechtov a Studnice.