Už teď je ale jasné, že největší investiční akcí bude zahájení stavby kanalizace. Pokud se Drysicím podaří získat dotaci.

Náklady na stavbu kanalizace mají dosáhnout zhruba čtyřicet milionů korun. „Je to velmi rozsáhlá akce, snad se nám podaří dotace v příštím roce získat. Pokud ne, nedokázali bychom kanalizaci z našeho rozpočtu zaplatit,“ zdůraznila starostka Drysic Iva Marková.

Přestože stavba kanalizace prakticky zablokuje jakékoli další investiční akce v obci, chce vedení příští rok ještě přestěhovat vlastivědné muzeum. „Současná budova je ve špatném stavu, zatéká do ní a není pro muzeum vhodná. I v tomto případě ale bude stěhování záviset na dotacích,“ upozornila starostka.

Třetí akcí naplánovanou na následující rok je větší oprava jednoho z dětských hřišť. „jedno už jsme zvládli opravit letos, na to druhé se teprve chystáme,“ dodala Marková. Kromě dětského hřiště letos obec opravila také mateřskou školu. Díky sto padesáti tisícům korun, kterými přispěli Jihomoravský kraj, mohlo vedení Drysic pořídit školce novou střechu.

Na stavbu kanalizace se letos chystá také Luleč. Obci se na sklonku roku podařilo získat poslední smlouvu, která byla potřeba pro vydání stavebního povolení.