Akce, při níž odhalí pamětní desku, se uskuteční v sobotu ve dvě hodiny odpoledne na olšanské návsi. „Se stavbou začala dodavatelská firma loni v říjnu a postupně se dostala do zastavěných částí obou obcí, přičemž se neustále potýkala se skalním podložím. Přínosné bylo, že jsme odpad z výkopů mohli vozit na skládku v lomu pod vesnicí. Sponzorsky jsme pak dostali i kámen na pamětní desku," sdělila starostka Olšan Dana Křížová.

Zapravená už je i většina cest, které bylo nutné kvůli stavbě rozkopat. A je vydaný i kolaudační souhlas na kanalizaci. „Provoz zahájíme v nejbližších dnech," doplnila starostka s tím, že akce vyšla na necelých sedmačtyřicet a půl milionu korun.

Ze Státního fondu životního prostředí by měla přijít dotace ve výši přibližně osmadvaceti milionů osmi set tisíc a přispět má i kraj. „Zatím jsme dostali od Fondu soudržnosti necelých jednadvacet milionů, další zhruba milion dvě stě tisíc od Státního fondu životního prostředí. Co se týká peněz z kraje, zřejmě bude částka snížená na milion šest set tisíc kvůli tomu, že se snížila i cena díla při výběru zhotovitele," vyčíslila Křížová. Zbylou sumu zaplatila vesnice z vlastních peněz částečně krytých úvěrem od bankovní společnosti.