Například oprava vodovodu ve Václavské ulici, která představuje část průtahu obcí. „To je věc společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov. Každopádně je docela naléhavá, jelikož vodovod je v ulici ve velmi špatném stavu. Na třicetimetrovém úseku evidujeme třeba pět havárií do roka," poukázal křenovický starosta Jaromír Konečný.

Dodal, že oprava by neměla v místě omezit dopravu, protože vodovod se nachází mezi chodníkem a zeleným pásem. Možná však na čas zkomplikuje obyvatelům přístup do domů.

Druhá rekonstrukce se týká kanalizace v Palackého ulici a také do té by se podle všeho měli vodaři pustit už v příštím roce. Obec na ni nejspíš naváže opravou tamního chodníku.

Jiný chodník, který pak nechá opravit s jistotou, se nachází v Kopečné ulici. „V současné době už máme smlouvu o dílo. Jedná se asi o dvě stě čtyřicet metrů dlouhý úsek. Pouze dvě třetiny z něj ale představují rekonstrukci, posledních osmdesát metrů bude chodník úplně nový. Bez daně přijde tato oprava na necelé dva miliony korun," dodal Konečný.