„Důvodem je skutečně velké stáří materiálu. Dá se říct, že se snažíme o údržbu šachet už z padesátých let minulého století. Problém je v tom, že jakmile dáme nějaký úsek do pořádku, téměř hned se stejný problém vyskytne o něco dál. Máme pocit, že to nikdy neskončí," postěžoval si starosta Prusů-Boškůvek Lubomír Šebesta.

Kompletní rekonstrukci by přitom nemělo nic bránit. „Máme vyřízené stavební povolení i všechny ostatní náležitosti. Dokonce jsme domluvení s vedením sousedních Vážan, že se k nám v opravách připojí," připomněl starosta Šebesta.

Nyní se tak čeká na to nejdůležitější na peníze. „Nezbývá nám nic jiného, než doufat ve vypsání správného dotačního titulu. Zatím je to ale pouze o čekání. Bohužel nejsme sami, kdo má pocit, že se v současné době upřednostňují žádosti z obcí na severní Moravě," poznamenal starosta.

Vesnice je přitom připravená na rekonstrukci přispět z obecního rozpočtu. „Samozřejmě jsme ale limitovaní. Počítáme s tím, že z obecní kasy můžeme nabídnout zhruba pět milionů korun. To však znamená pouze zanedbatelnou částku, jelikož celkové náklady se odhadují na víc než sto milionů korun," vyčíslil Šebesta.