Návštevníci se svoje příjemné rozpoložení vůbec nebáli dát velmi hlasitě najevo a za podpory zázračné tekutiny z kelímku se oddávali tvrdým tónům rockových kapel, nejrůznějším soutěžím i následnému odpočinku na vyhřáté mezi.

Většina účastníků Kanálovy stoky považuje za jedno z nejlepších čísel srazu tradiční crashcar. Čili soutěž, v níž mezi závodníky platí jediné heslo: Nabourej auto svého soupeře tak, aby už nemohlo pokračovat v jízdě. „Bude to moc zajímavé, zúčastní se nějakých sedm aut. Já pojedu také, ale prosím vás, buďte na mě hodní, jsem otec rodiny,“ usmívá se pořadatel Kanál, který se na své letošní akci rozhodl pokřtít a zapít svého syna Vojtěcha.

Za úmyslné narážení do ostatních jezdců se během crashcaru nepokutuje. Naopak. Přibývají za to pomyslné body v podobě hvízdajících fanoušků. Motory burácí, práší se a kouří z kapot. Občas nějaký jedoucí vrak zaparkuje v mezi, ale to už nabíhá tým techniků, aby svého jezdce znovu roztlačil. „Ať mu nepoškodíte lak!“ zavolá někdo z publika, které tím značně pobaví.

Postupně vypovídá službu jedno auto za druhým, mezi nimi také to Kanálovo, které se hned od začátku závodu potýkalo s vyzutou pneumatikou. Za pár desítek minut jsou však diváci už nedočkaví. Na dráze se stále předjíždějí zbylá dvě auta, a to se podle nich crashcaru příliš nepodobá. „Pánové, tohle není vytrvalostní závod,“ vtipkuje další z pořadatelů Alf do megafonu předtím, než motor polorozpadlého Opelu naposledy zabublá a přenechá tak vítězství svému soupeři v Mittshubishi.

Sobotní večer Kanálovy stoky si pak motorkáři užívají v rytmu různých tvrdých kapel, jako jsou Dark Gamballe, Citron, Ocelot, Kern nebo Sepultura revival. Právě proto nemůže na pódiu chybět ani moderátor z jednoho z nejznámějších českých rockových rádií Hey Radim Koziel, který spolu s Kanálem baví diváky nepublikovatelnými průpovídkami při vyhlašování vítězů tomboly.

„Čekáme na číslo tři. Právě jsem si říkal, že by dneska trojky nebyly špatné. V kolik začíná miss mokré tričko?“ ptá se Koziel Kanála. Dočká se pouze orientační odpovědi. „Mezi skupinou Citron a Kern,“ odpoví mu Kanál. To však Kozielovi moc nepomůže. „Takže tak mezi devátou a jedenáctou, počítejme,“ říká.

Poté, co je na pódiu vystřídají muzikanti z kapely Citron, je na řadě ohnivá show. Fakír nejdříve varuje obecenstvo, aby ustoupilo dvacet kroků dozadu, a potom mimo jiné třeba předvede, jak si hořícím prstem zapálí cigaretu, kterou típne svým jazykem.