„Jejich výstavba začala zhruba před čtyřmi lety. V místech, kde bydlím, se zužuje kanalizace. Nahoře má asi čtyřicet centimetrů v průměru, poblíž našeho a sousedních domů jen dvacet. Když se začne shora hrnout voda, tlakem se dostává přípojkami do našich sklepů,“ postěžoval si Králík.

Jeho slova potvrzuje také Antonín Parobek. Vodu však lidé podle něj nemají za prudkých lijáků jen ve sklepech. Proudí také po silnici a bere s sebou spoustu věcí.

„Kanály ji totiž nestačí pobrat. Někdy z nich tryskají gejzíry. A protože je na dešťovou kanalizaci napojená splašková, plavou po silnici třeba i výkaly a prezervativy,“ doplnil Parobek.

Obyvatelé Polní ulice se proto snaží už několik let přimět bučovickou radnici, aby začala problém řešit. Ale zatím se setkali jen se sliby. „Pořád se nic neděje. Místostarosta František Šujan bydlí kousek nade mnou. Před časem si nechal vybagrovat silnici před svým domem, položit obrubníky a s vodou už nemá potíže. Tehdy, coby starosta, tvrdil, že na žádné opravy nejsou peníze. Zajímalo by mě, kde se tenkrát vzaly,“ ptal se Králík.

Šujan namítl, že úprava cesty byla akcí stavebního úřadu. Podle něj ji pracovníci nechali opravit, protože kanalizace je v těch místech v pořádku. „Teď řešíme problematický úsek v okolí Králíkova domu a jeho sousedů. Už máme vypracovaný projekt, začalo územní řízení a předpokládám, že koncem roku bude hotové i stavební povolení. Myslím, že do dvou let tam bude nová kanalizace,“ uvedl Šujan.

Protože je však podle něj v městské kase na akci málo peněz, bude radnice žádat o dotace. „Bude to stát asi dvanáct milionů korun,“ doplnil místostarosta.