Třeba v Pístovicích. „Přestože je u nás nabízíme celoročně, vánoční prodej jsme oficiálně spustili včera. Od čtvrtka pak prodloužíme i otevírací dobu, lidé k nám můžou zavítat od devíti hodin dopoledne do šesti do večera. Letos jsme se rozhodli prodávat pouze u nás v kamenné prodejně. Mimo jiné proto, že jsou zde mnohem lepší podmínky než venku," je přesvědčený Antonín Srna z pístovické prodejny.

Až do večera

V kamenném obchodě můžou lidé vybírat rybu i ve Vyškově, a to v Rybárně u Petra u autobusového nádraží. „Od pátku upravíme otevírací dobu. Lidé můžou přijít od osmi ráno do osmi večer. K dispozici budou i další prodejní místa, a to u pekařství na sídlišti Osvobození a u Kauflandu ve Vyškově. Bučované pak kapry dostanou v areálu firmy Naja," přiblížil majitel rybárny Petr Uhlíř s tím, že v případě zájmu šupináče nejen zabijí, ale i vykuchají.

Kdo raději kupuje ryby na ulici, od soboty může zavítat například na kamennou tržnici ve Vyškově. Prodejci tam budou nabízet kapry, pstruhy, amury, tolstolobiky i sumce. A to od osmi ráno do dvou hodin odpoledne. Komu se nechce čekat, může o den dřív nahlédnout do kádí ve dvoře ve vyškovské Dukelské ulici. Tam se prodej uskuteční od osmi ráno do šesti večer až do příštího úterý.

Přestože obchodníci nabízí nespočet druhů ryb, jednoznačně mezi zákazníky stále vede kapr. Do obliby se prý ale dostává i amur. „Stává se také, že někteří mívají netradiční přání a na Vánoce už pravidelně kupují velkého sumce nebo tolstolobika. Lidé preferující kvalitní maso dravých ryb sahají zase po pstruhovi a štice," popsal Srna.

To potvrdil i Uhlíř. „Kapr skutečně stále vede, ale lidé zkouší třeba i mořské ryby. Já osobně preferuji na vánočním stole klasiku, smaženého kapra s bramborovým salátem," usmíval se Uhlíř. Podle něj se najde stále hodně lidí, kteří rybu jedí právě jen na Vánoce. „Čím dál víc se jich ale učí dávat si je po celý rok," dodal.

Štědrovečerní tabuli bez smaženého kapra a domácího bramborového salátu si nedokáže představit ani Vyškovanka Marcela Hrabinská. „V oblibě máme také rybí polévku. Ještě nevím, kdy na nákup vyrazím. Pokud tento týden, ryby nebudou přebrané, ale nerada bych ji mrazila," svěřila se Vyškovanka.

Právě mlíčí, jikry a hlavy na pravou vánoční rybí polévku nabízí třeba v pístovickém rybářství. Veškeré ceny se jim, podobně jako Uhlířovi, podařilo udržet stejné jako loni. V pístovické rybárně si lidé navíc můžou kapry objednat buď telefonicky nebo přes webový rezervační systém. „Velký zájem je už od začátku prosince, a vrcholí přibližně týden před svátky. Vánoční prodej ryb završíme příští úterý," upřesnil Srna.

Zatímco ještě loni mohli Vyškované vybírat ryby v kádích také před hypermarketem Albert, podle zástupce vedoucího vyškovského hypermarketu Vladimíra Nováka se pro letošek žádná firma před obchod nepostaví. „Pro zákazníky ale budeme mít připravený sortiment čerstvých ryb uvnitř," slíbil.

Nejen vánoční stromeček, ale i šupináče si zanedlouho Vyškované můžou odnést také z prodejního místa u pošty pod Masarykovým náměstím. K současnému prodejci stromků se v sobotu připojí i obchodník s rybami.

Zkrátka pak nepřijdou ani obyvatelé Ivanovic na Hané. V parku na starém hřbitově bude soukromá firma prodávat ryby od pátku. Do pondělí můžou lidé pro kapra vyrazit od devíti hodin ráno do šesti do večera. Den před Vánocemi se pak do poledne bude konat doprodej.

A jak se obchodníci shodují, příliš se nevyplatí s koupí spěchat. „Někdo rybu předem na několik dní nakládá do speciálních láků, jiní ji ráno zabijí a večer připravují. Samozřejmě, že čím je ryba čerstvější, tím je chutnější," zmínil Uhlíř.

Co pak také potvrzují je, že mezi lidmi stále přetrvává tradice uchovávání kaprů ve vaně. Rybáři ji však nedoporučují. Problémem je chlorovaná voda, kvůli které rybu pálí žábry a zbytečně trpí. Stejně tak nedoporučují její pouštění na svobodu. S největší pravděpodobností totiž nepřežije.