Na počátku vidina velkých předvánočních nákupů v nedávno otevřeném Kauflandu, za nedlouho ale málem rozbitý nos. Takové zkušenosti mají někteří lidé z Vyškova. Podle nich jsou schody vedoucí k novému obchodu nebezpečné. Představují nástrahu hlavně pro starší lidi.

„U vrchního a spodního schodu je kovová mřížka, která je často namrzlá. Když na ni ještě napadne sníh, při došlápnutí působí jako namydlený blesk. Hlavně důchodci by si měli dávat pozor, “ upozornila například Libuše Ježková z Vyškova.

Ta podle svých slov byla svědkem, jak to už několik starších zákazníků Kauflandu na zrádné mřížce neustálo.

Podobné zkušenosti má třeba i Marie Kovářová. „Když někdy vidím, jak to u schodů vypadá, raději se místům vyhnu a jdu Cukrovarskou ulicí. A to přesto, že je to pro mě dál a každý krok navíc mi dělá problémy. Je ale lepší si kousek zajít, než třeba spadnout ze schodů,“ svěřila se stařenka.

Vedení vyškovské prodejny Kauflandu připustilo, že zmíněné trable jsou možné. „Máme tady zaměstnance, kteří mají na starosti údržbu parkoviště. S problémem je seznámím, aby na to případně dohlíželi. Také se spojím se stavbyvedoucím podniku, který měl budování areálu na starost,“ slíbil ředitel vyškovského Kauflandu Radek Králík.

Několik stanovisek k budování nového obchodního domu vydával také vyškovský stavební úřad. Podle jeho ředitele Miloslava Kramáře je ale důležitější, že odtokový kanálek odvádí vodu, která by jinak tekla a ledovatěla na chodnících. „Opatření má technický význam. Rozhodně to není žádný experiment, používá se naprosto běžně,“ objasnil Kramář.