Jejich zapojení si zdravotníci cení. „Pomáhají především na infekčních odděleních. Za jejich úsilí a pomoc při ošetřování našich pacientů jim srdečně děkujeme,“ informovalo vedení nemocnice.

Pracují na jednotce intenzivní péče, ale také jako sanitáři, interně a na neurologii. Pokračování pomoci zdravotníkům v tuto chvíli plánují až do poloviny února. „To se samozřejmě může změnit. Záleží na budoucím vývoji situace a také na případných požadavcích nemocnice,“ zdůraznil Mikoška.

Prioritou krajských hasičů je přitom stále plnění úkolů daných zákonem. „Tato výpomoc je nad rámec našich povinností. Ti, kteří slouží nyní v nemocnici, jsou nasazeni s jejich souhlasem. Dělají to dobrovolně,“ ujistil jejich mluvčí.

Stavba obchvatu. Ilustrační foto
Zkoumá se obchvat Bučovic: stavba pomůže řidičům i místním, dostane zelenou?

Do pomoci se zapojily také odborné učitelky z Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické ve Vyškově, které ve svém volném čase jako dobrovolnice posílily řady zdravotníků a pracují na odděleních nemocnice, aby suplovaly chybějící zaměstnance.

Týká se to i studentů čtvrtého ročníku oboru Praktická sestra, kteří v nemocnici pomáhají. „Této pomoci si vážíme, a zvláště v současné nelehké době ji oceňujeme. Velmi nás těší, že jsou s prací a ochotou odborných učitelek i studentů spokojeni nejen pacienti, ale i lékaři a sestry,“ hodnotili jejich práci zástupci nemocnice.