„Vstupné je sto padesát korun a akce se koná za každého počasí. Vystoupí Záhorienka, Žadovjáci, Voděnka z Kozlan i Vlčnovjanka. Slovem provází Dagmar Bělíková,“ přiblížila členka Kulturně školské a sociální komise Dana Krištanová.

Zdroj: Youtube

Například Dychová hudba Záhorienka přijede až ze Slovenska. Vznikla v roce 1987 s cílem zachování a pokračování tradic dechovek v Záhoří. Za ty roky se v ní vystřídalo už mnoho muzikantů a má silný vztah k Moravě.

Zdroj: Youtube

Kapelu Žadovjáci pak založil už v roce 1955 Vladimír Pantlík, nejdříve jako taneční orchestr v Žádovicích u Kyjova. V roce 1971 převzal jeho funkci Antonín Krist a kapela hrála stále častěji i hudbu lidovou. Vrcholu dosáhla roku 1978 vítězstvím Zlaté křídlovky v Českých Budějovicích.

Zdroj: Youtube

Kozlany zastupuje dechová hudba Voděnka, která je místním z řady akcí během roku dobře známá. Z Vlčnova na Brněnsku nakonec dorazí slovácká krojovaná Vlčnovjanka, často vystupuje také v televizi a rozhlase.

Zdroj: Youtube

Přehlídku pořádá obec ve spolupráci s Kulturně školskou a sociální komisí.

Dokončená část cyklostezky v Kozlanech.
Obyvatelé Kozlan vyhlíží bezpečnou stezku do Vyškova. Obec dokončuje svou část

Svůj název má akce po Janu Kelnarovi, význačné osobnosti muzikantského života jak v Kozlanech, tak v celé České republice.