DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Už pěknou řádku let zeje bučovické kino prázdnotou. I když radnice hovoří dost dlouho o tom, že jí osud objektu není lhostejný, stále víc se na něm podepisuje zub času.

Situace dokonce došla tak daleko, že se v budově bývalého kina začala scházet podivná individua. „Někdo rozbil vstupní dveře a jak jsem zaregistroval, objevuje se tam skupinka mladých lidí. Nic bych nedal za to, že tam dělají nějaké nekalé věci,“ upozornil bučovický zastupitel Zdeněk Koudelka.

Podle vedoucího bučovické společnosti Bytové a tepelné hospodářství, která má tento městský objekt na starosti, Josefa Brychty, už je problém vyřešený. „Dveře jsme nechali opravit, takže by se teď nikdo neměl do kina dostat,“ ujistil Brychta.

Jenomže to zdaleka neřeší otázku, co se stavbou. Nemá žádné využití a za dobu několikaletého chátrání je ve velmi neutěšeném stavu. Starostka Bučovic Šárka Šilerová proto navrhla zastupitelům, aby znovu popřemýšleli, co s ní.

Před časem se zmínila o tom, že město má tři možnosti. „Buď kino prodáme nebo pronajmeme. To je však málo pravděpodobné. Třetí varianta je, že si ho necháme a postupně opravíme,“ naznačila starostka.

Jak vyplynulo ze slov bučovického zastupitele Radovana Válka, nově se vyskytla v návrhu předloženém zastupitelstvu ještě jedna možnost. Demolice.

Víc v pátečním vydání Vyškovského Deníku