Akci odstartuje film Mumie – Hrob dračího císaře v osmnáct hodin. „Součástí programu bude také soutěž o nejhezčí dýni. Ještě do sobotního odpoledne se můžou zájemci se svými výtvory přihlašovat. Dýně budou v kině vystavené po celou dobu promítání, to znamená v sobotu i neděli,“ informovala Hana Kunhartová z drnovického občanského sdružení Kolokoč.

Kdo se stal vítězem, se lidé dovědí po skončení celé akce. Výsledky potom budou k vidění také na webových stránkách sdružení Kolokoč www.kolokoc.cz.

O víkendu budou mít zájemci možnost zhlédnout ještě další dva filmy, a to pohádku Ať žijí duchové a historický velkofilm Bathory. Oba se budou promítat v neděli.

Tím ovšem provoz kina neskončí. Občanské sdružení Drnka, Kolokoč a drnovický obecní úřad se totiž dohodly, že každý měsíc tam připraví lidem nějaký program. „Chceme na webu vytvořit anketu, ve které budou návštěvníci hlasovat, jaký film by chtěli vidět. Promítání chceme vždycky spojit v téma a přichystat větší akci,“ vysvětlil nedávno předseda občanského sdružení Drnka Pavel Klvač.