Déšť ale přestal v pravý čas a diváci si mohli vychutnat představení folklórních souborů Klebetníček a Trnka.

Marie Pachtová provedla návštěvníky adventním časem od trhání barborky, přes mikulášskou nadílku, vymetání chalup Luciemi, přástky a dračky až po Štědrý den. Diváci se dozvěděli, že předkové nevečeřeli kapra s bramborovým salátem, ale zasmaženou houbovou polévku, trnkovou omáčku s rozinkami a ořechy. Zákuskem byla povařená sušená jablka a trhané buchty bez náplně oslazené medem a polité máslem.

Největším svátkem byl podle Pachtové ale pětadvacátý prosinec, Kristovo narození. V tu dobu se prý nepracovalo, hospodyně dokonce ani nádobí neumývaly.

Pořad ukončili tři králové. Loučení se starým rokem ale soubory vynechaly, protože jde o novodobý zvyk.

Program připravila Pachtové už po jedenácté. Tentokrát s ním soubory vystoupily i na brněnských vánočních trzích, ale prostředí Babiččina dvorečku zážitek umocnilo. „Letos jsme pořad obohatili o Barborky a Lucky. Zoopark je k živému betlému jako stvořeny. S Ježíškem dokonce ve chlévě mohl být i mladý volek a osel,“ byla potěšená Pachtová. I návštěvníci hodnotili pásmo jako zdařilé.

„Přečetli jsme si ve Vyškovských novinách pozvánku a rozhodli jsme se sem přijet s malým vnoučkem. Byli jsme tu poprvé a moc se nám to líbilo,“ řekla například Iva Kadlecová z Habrovan.