Návštěvního dne se ujme knihovnice Zdeňka Adlerová a hudebník Dalimil Ševčík. Program má ale knihovna připravený na každý den v týdnu. „Mimo jiné nás čeká velký knižní bazar, zveme i na den otevřených dveří, který také zaměříme na retro. Představíme, jak fungovaly knihovny v minulosti," uvedla zástupkyně ředitele knihovny Jaroslava Barová.

Do programu pak zařadili i oslavu letošního 120. výročí otevření první městské knihovny ve Vyškově. Zvou na představení v podání prostějovského divadla Point. „Jmenuje se Baskervillská bestie a lidé za něj zaplatí jen symbolické vstupné ve výši dvanácti korun," dodala Barová.

Knihovna však nezapomněla ani na děti. Hned v pondělí je čeká workshop Braňte knihu, kde se dozví, jak se ke knize chovat, jak ji obalit a chránit. „V plánu máme i retrománii, kde budou vyrábět dekorace ze starých knih. Ty si můžou odnést domů nebo je vystavíme v prostorách knihovny. V T-klubu se ve středu budou hrát i deskové hry, které hráli naši rodiče. V pátek je čeká i večer pod lampou, kde si budou předčítat dívčí romány, jež četly babičky," lákala Barová.

Týden knihoven∙ po: Retrománie: Návštěvní den (17.00)
∙ út: hrátky s pamětí bez rozdílu věku (16.30)
∙ st: knižní bazar (9.00 až 17.00), hrátky s pamětí (9.00), den otevřených dveří (16.30)
∙ čt: Pojďme si zazpívat (16.30)
∙ pá: Baskervillská bestie (19.00, Besední dům)