Vyškovská knihovna se k této akci připojuje už tradičně. „Letošní ročník bude už pátý a my se této akce účastníme už od jejího počátku. Pokaždé se snažíme nabídnout dětem i dospělým něco nového,” uvedla Zdeňka Adlerová, která má v knihovně na starosti právě podobné akce a programy.

Od devíti hodin ráno se tak návštěvníci knihovny můžou těšit na pestrý program. „Pro děti i dospělé jsme připravili Pohádkový raníček, výtvarný workshop s ilustrátorkou dětských knížek Markétou Vydrovou, knižní dílničku i činoherní pohádku s loutkami,” vyjmenovala některá lákadla Adlerová.

Přijde i princezna

Na návštěvu do okresní knihovny přijde i vyškovská herečka Sarah Haváčová, která se proslavila jako princezna Lenka v pohádce Škola princů. „Celý den můžou návštěvníci soutěžit, hrát společenské hry, nakupovat knihy nebo si hrát v Dětském ráji,” podotkla Adlerová.

V minulých ročnících navštívilo Den pro dětskou knihu vždy přes sto dětí s rodiči nebo prarodiči. „Věříme tomu, že letos bude účast stejně hojná,” dodala Adlerová.

Den pro dětskou knihu každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků, konkrétně sekce veřejných knihoven. „Každý rok směřujeme vyhlášení Dne pro dětskou knihu na sobotu před první adventní nedělí. Chceme totiž, aby byla ta akce pro všechny rodiny, aby děti mohly přijít spolu s rodiči a prarodiči,” vysvětlil výkonný tajemník svazu Roman Giebisch.

Knihovny kromě doprovodného programu nabízí návštěvníkům nákup dětských knih. „Je to vlastně možnost, jak dětem pořídit vánoční dárky a zároveň je přivést ke čtení,” dodal Giebisch.