Příští středu v šest hodin večer Kozlany, respektive sál obecního domu znovu rozezní pětice koled. Klub se k projektu opět připojil. Program chystá stejný jako loni. „Zatím jsme s členy zkoušeli zpěv pouze jednou. Máme také vyrobené pozvánky, které se dostanou do každé domácnosti v obci. Kdo na akci přijde, zapálí si svíčku," přiblížila Krištanová a zároveň pozvala do Kozlan na tuto neděli na adventní setkání. „Ve čtyři hodiny se sejdeme u už rozsvícených stromů, přijedou i trubači z Přerova, na programu bude také vystoupení dětí, například z divadelního kroužku. Následovat bude ohňostroj s hudbou a pak se přesuneme do tepla do sálu obecního domu," popsala Krištanová.

Zpívat koledy s Deníkem Rovnost letos budou opět i ve Hvězdlicích. Občanské sdružení Slovan stejně jako v uplynulých letech oslovilo vedení Domova Hvězda, na jehož nádvoří se akce odehraje. „Mají tam vánoční strom a další výzdobu. Budeme mít hudební doprovod. Kromě našich členů a klientů Hvězdy už tradičně chodí i obyvatelé městyse," zmínila za hvězdlické občanské sdružení Martina Jirková.

A zatímco Hvězdlice se k projektu připojují už několikátým rokem, Slavkov u Brna, respektive Základní umělecká škola Františka France se letos přihlásila poprvé. Palackého náměstí rozezní za doprovodu houslí a zobcových fléten příští středu okolo třiceti hlásků. „Žáci se nyní v období adventu koledy učí. Byla by škoda, kdyby si je nezazpívali společně. Akci Česko zpívá koledy jsme zaznamenali už loni, nicméně pozdě. Letos už jsme neváhali," sdělila učitelka zpěvu ve slavkovské základní umělecké škole Kamila Sokolová, podle níž by houslistů mělo dorazit sedm a hráčů na zobcové flétny deset. Tolik dětí totiž navštěvuje dané soubory.

Zpívat a hrát děti budou poblíž vánočního stromu. „Pokud to dovolí počasí, budeme v akci pokračovat dál poté, co odzpíváme pětici koled s Deníkem," vzkázala učitelka.

Nejde ale o jediné vystoupení, kde nejen Slavkované mají možnost malé umělce slyšet. Už zítra vystoupí na společném vánočním koncertě. „Odehraje se na slavkovském zámku, začátek je o půl šesté," zvala Sokolová.