Tři zkoušky už má skupinka za sebou. „Poslední jsme měli v neděli. V pátek si koledy vyzkoušíme i před publikem venku u vánočního stromku. Máme naplánované jeho rozsvěcení," popsala za zkoušející Eva Voráčová.

Krásenští už vědí, co čekat. Do akce Deníku se zapojili podruhé. „Byla jsem překvapená, že loni přišlo tolik lidí, kolem šedesáti. Myslím, že letos tomu bude také tak. Akci jsme si vzali pod záštitu my jako obec a spolupracujeme na ní s mateřským centrem Krasínek. Zpívat tak s hudebníky budou i děti," řekla starostka Krásenska Hana Šíblová.

Náves se příští středu rozezní i o několik kilometrů níž, v Drnovicích. „Jakmile jsme se přihlásili, začali jsme o akci informovat naše obyvatele. Rozeslali jsme plakáty, využili jsme i internet a sociální síť," sdělil místostarosta Drnovic Jiří Dvořák.

Česko zpívá koledy - 9. prosince 2015 od 18 hodin.Pátý ročník zavítá na náměstí, návsi a do domů minimálně třiceti obcí na jižní Moravě plus dalších více než dvou stovek v České republice. Pokud si chcete společně s námi 9. prosince v šest večer zazpívat pět koled, můžete se přihlásit na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz, kde také najdete další info o akci.

Také nejlidnatější vesnice Vyškovska se do zpívání koled s Deníkem pustila už podruhé. „Žádná organizovaná vystoupení například dětí neplánujeme, zkrátka se sejdeme s obyvateli a zazpíváme si. Loni přišlo kolem sto padesáti lidí. Doufám, že letos dorazí minimálně stejný počet," podotkl Dvořák.

Co se týká dalších vánočních akcí, zve obyvatele například na posezení u cimbálové muziky Aleše Smutného 17. prosince. Mezi vánočními svátky a Novým rokem, v pátek 29. prosince, se pak v Drnovicích uskuteční také vánoční koncert v kostele svatého Vavřince, kde vystoupí i Martino Hammerle – Bortolotti.