Při akci se na dvou stovkách míst po celé České republice rozezní už ve středu 11. prosince v šest hodin večer pětice koled. „S dětmi ze Základní školy Nádražní 5 jsme už všechny koledy pečlivě natrénovali. Školáci od první do páté třídy o adventní akci Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem moc dobře vědí, doufám, že k vánočnímu stromu na náměstí i s rodiči v hojném počtu přijdou," prohlásil ředitel Základní umělecké školy Vyškov Aleš Musil.

Ten bude mladé zpěváky doprovázet na varhany. „Na seznamu je pět známých koled, každou zazpívají dvě děti. Takže se na náměstí u mikrofonu představí za mého doprovodu postupně deset dětí, ostatní budou zpívat za nimi a samozřejmě s námi i Vyškované," zmínil ředitel.

Zavzpomínal i na loňský druhý ročník akce, kdy se vyškovské náměstí zaplnilo zhruba třemi stovkami lidí. „Nemám pochybnosti o tom, že ve Vyškově je třeba zpívat. Když se lidé budou na Masarykově náměstí scházet a komunikovat spolu, budu spokojený. Ať už tam bude nějakou podobnou akci organizovat základní umělecká škola, zoopark nebo právě Vyškovský deník Rovnost. Důležité je, abychom porazili ten dnešní trend, kdy se lidé za kulturou stahují do velkých nákupních center," zdůraznil Musil.

Vyškovské Masarykovo náměstí už ve středu v podvečer zaplní stovky lidí. Pozvánku na adventní akci Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem vyslyšely i děti z pěveckých sborů při Základní škole Nádražní 5.