A k relaxaci mu opět pomáhá fotoaparát. Poprvé se přihlásil do soutěže vyhlášené Turistickým informačním centrem nazvané Fotíme Vyškovsko. A jednu z kategorií hned vyhrál.

„První kolo soutěže jsem propásnul. Druhé kolo jsem si už ujít nenechal. Do trojice soutěžních oblastí jsem poslal po jedné fotce. Úspěšná byla ta v kategorii památek,“ říká třicetiletý amatérský fotograf.

Do kategorie příroda vybral fotku včely. Podobný nápad ale měli i další. „Vybíral jsem, až jsem přebral. Dnes mě mrzí, že jsem neposlal třeba snímek stromu u Studnic. Tenkrát jsem se před úsvitem vydal fotit mlžný opar. Ale mlha se rozplynula. Starý pokroucený strom v záři vycházejícího slunce však za ten ranní výlet stál,“ vzpomíná fotograf.

Své obrázky včetně studnického stromu představuje na internetu na adrese http://fotokolofik.wz.cz. Ve skupině Příroda tak vyhrál Milan Kusala se snímkem zasněženého vyškovského rybníku Kačák.

Originálnější fotku vybral Kolofík do kategorii Akce, atrakce. „Objíždím jako divák všechna možné rally a samozřejmě nevynechám ani vyškovskou Böttcher Rally. Tenkrát jsem se s fotoaparátem soustředil na automobily. V prvním okamžiku jsem byl dost naštvaný, když mi nějaká divačka strčila do záběru houkačku na povzbuzování závodníků,“ směje se Vlastimil Kolofík.

Nakonec z toho vyšel zajímavý snímek, který nazval Go, go, go. Ani on ale nebyl vítězný. Úspěšnější byla Lucie Rešková se záběrem akční bruslařky.

Vítězství přinesla teprve kategorie památek. Fotka zkřížených starobylých náhrobků přitom vznikla čirou náhodou.

„Ani jsem nevěděl, že je v Ivanovicích na Hané u benzinové stanice starý židovský hřbitov. Upozornil mě na něj kamarád. Náhrobky jsou zarostlé, povalené, zpustlé. Vandalové tam přes pobořený plot házejí odpadky. Náhrobní kameny přitom mají nádherné starobylé kouzlo,“ myslí si fotograf.

Často vyráží do přírody odpočinout si od všedních starostí a nacvakat nové snímky. K jeho oblíbeným místům patří třeba Hvězdlice, odkud pochází, Studnice a Drnovice.

Jeho záběr je opravdu široký. „Baví mě fotit nejen přírodu, ale také hrady a zříceniny, zvířata, auta, motorky, sport,“ svěřuje se Kolofík. Soutěžní snímky jsou k vidění na internetových stránkách města Vyškova.