U motorestu Rohlenka Ředitelství silnic a dálnic staví nový připojovací pruh, který má usnadnit najíždění na dálnici a odstranit nebezpečné situace. Ty vznikaly právě kvůli tomu, že tam dosud připojovací pruh chyběl.

„Původní termín dokončení jsme stanovili na 21. listopadu, ale pokud počasí dovolí, chtěli bychom tento úsek zprovoznit už tento pátek, tedy 18. listopadu. Teď na dálnici u Rohlenky ve směru na Brno doplňujeme vodorovné a svislé dopravní značení,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Dopravní omezení

Zatím tak musí řidiči stále počítat s dopravními omezeními. „Provoz jsme v tomto úseku svedli do dvou jízdních pruhů a nejvyšší povolenou rychlost jsme snížili na osmdesát kilometrů za hodinu. Pro zvýšení bezpečnosti jsme navíc zakázali v těchto místech předjíždění nákladním vozidlům,“ upřesnila Ledvinová.

Kolonám se však v těchto místech nevyhnou ani řidiči, kteří jedou v opačném směru. „Na dvoustém sedmém kilometru dálnice D1 ve směru na Vyškov opravujeme lokální výtluky. Prasklé cementobetonové desky pak doléváme zálivkou. Opravu jsme naplánovali na dva dny a ve středu odpoledne by měla skončit,“ uklidnila řidiče mluvčí.