Stromy jsou často silně narušené. „Jde hlavně o alej u silnice na Křenovice, která je už letitá a voda, která tam loni stála v polích, ji navíc podmáčela. To ještě víc narušilo statiku stromů,“ podotkl slavkovský starosta Ivan Charvát.

Nová komise se zaměří i na aleje kolem silnice na Holubice a u zámecké zdi. „Technické služby a slavkovský zámek mají odborné posudky, které naznačují nutnost rozsáhlého kácení. Proti se však staví třeba ochránci přírody. Komise má proto navrhnout postup sanace a nové výsadby přijatelný pro všechny,“ uvedl Charvát.

První výsledky očekává radnice do poloviny prosince. „Na zasedání v polovině prosince budeme chystat rozpočet pro příští rok, proto chceme mít už nějaké podklady k dispozici. Budeme je potřebovat při podávání žádosti o dotaci. Každopádně půjde o milionové částky. Proto předpokládáme, že obnova bude rozdělená na etapy,” doplnil starosta. V nové komisi zasedne kromě představitelů města, technických služeb a slavkovského parku také zástupce památkářů.