Opravy se týkají prakticky celé obce. „Po dokončení kanalizace jsme museli začít opravovat kolem dvou třetin chodníků. Museli jsme tak práce rozdělit do několika etap," vysvětlila starostka Komořan Marie Šimáčková.

Jednotlivé úseky obec opravuje v návaznosti na dokončení stavby kanalizace. Část chodníků stihla obec opravit už loni, další etapu dělníci zvládli v prvním pololetí letošního roku.

Momentálně jsou na řadě chodníky ve spodní části obce. „Nepracujeme s žádným pevným termínem dokončení prací, peníze na rekonstrukce máme vyčleněné a postupujeme, jak nám to dovolí okolnosti," řekla starostka. Předpokládá, že do konce letošního roku opravy neskončí.

Se stavbou kanalizace souvisí i zavedení přípojek k jednotlivým domům. Některé totiž stále ještě připojené nejsou. „To už ale na stav chodníků nebo jejich opravy nebude mít vliv," upřesnila starostka. Práce obec vyjdou na přibližně půl milionu korun a zaplatí je ze svého rozpočtu.

Do opravy chodníků v Nerudově ulici se nedávno pustili také ve Slavkově u Brna. Tam se však práce místo najaté firmy chopili přímo lidé, kteří v ulici bydlí. Město jim dodalo materiál a o ostatní se postarali sami. Teď už je všechno hotové.

PETR JANDERKA