Velkou roli bude i tentokrát hrát pro úspěšnost víkendových akcí na Vyškovsku počasí. Po tropických vedrech z minulých týdnů totiž v regionu nastalo období dešťových přeháněk. Pořadatelé jednotlivých akcí se na ně chystají různě. Nekompromisní jsou třeba v Bučovicích.

Tradiční akce, letos z Miss Romantic přejmenovaná na Odpoledne plné krásy na bučovickém koupališti, se totiž dnes kvůli nepřízni počasí nakonec vůbec neuskuteční. „Je nám to líto, ale za takovýchto podmínek jsme nucení přehlídku s vystoupením několika známých tváří nejméně o čtrnáct dní odložit. Nechceme riskovat, že bude pršet a koupaliště tak bude prázdné," zdůvodnil jeden z pořadatelů akce Josef Brychta.

Jiná akce se však dnes už v Bučovicích uskuteční. Jedná se o rybářské závody, které pořádá slavkovská organizace Moravského rybářského svazu. V šest hodin ráno odstartuje prezence účastníků a zhruba o hodinu později se začne soutěžit. „Jedinou podmínkou pro účast v samotném klání je členství v rybářském svazu. Stejně jako v předchozích ročnících očekáváme účast asi sedmdesáti soutěžících," prohlásil předseda slavkovských rybářů František Capita.

Startovné pro rybáře činí sto padesát korun, ostatní se mohou přijít podívat zdarma. „Konec je předběžně naplánovaný zhruba na poledne, poté přijde na řadu vylosování tomboly. Hlavní cenou je televize," lákal Capita. Rybářské závody se uskuteční za každého počasí.

Ve Vážanech nad Litavou se budou zájemci dívat na svět z koňského sedla. Na Ranči Litava se totiž uskuteční kovbojské hry. Soutěžit se bude hned v několika disciplínách. „Loni bylo závodníků čtyřicet, letos zatím víme s jistotou o dvaceti, ale určitě přibudou další. Přihlásit se může úplně každý, startovné je od dvou do tří set korun. Vítěze odměníme vážanskou flaškou," vylíčil pořadatel setkání Pavel Uhlíř.

I ve Vážanech bude hrát roli počasí, především kvůli koňům, kterým horka nebo vytrvalý déšť nesvědčí. „Kdyby hodně pršelo, nevylučujeme možnost přesunout hry na jiný víkend," poznamenal Uhlíř.

Hry patří do série závodů pořádaných v širokém okolí, které letos vyvrcholí finální soutěží v Krumvíři. Nejlepšího kovboje tam pořadatelé odmění putovním pohárem Ždánického lesa a Politaví.

Ani milovníci hudby nepřijdou o víkendu zkrátka. Ve Slavkově u Brna u stadionu vystoupí dnes v osm hodin večer dvě bigbítové kapely, a sice The Madmen, ve které hrají členové legendárních Synkop 61 nebo Progres 2, a místní skupina Babosed. „Jedná se o atraktivní hudbu nejen pro starší generace, proto čekáme, že počet návštěvníků přesáhne stovku," poznamenal jeden z pořadatelů Ladislav Michálek.

Na nepřízeň počasí jsou Slavkovští připravení. „Kdyby propukl silný déšť, celá akce se přesune do slavkovské restaurace Gól. Zatím s tím ale nepočítáme," dodal k akci Michálek.

Dnes také mohou zájemci navštívit Státní zámek Bučovice, kde se večer od sedmi do desíti hodin konají večerní prohlídky nazvané Intriky pana kardinála.