Veřejnost si na ledové ploše může zabruslit ještě v pátek od půl třetí do čtvrt na šest odpoledne a v sobotu od půl jedenácté do půl druhé. „Lidé mají o bruslení zájem, vždy chodili v docela hojné míře a nejinak je tomu nyní. Uvidíme, kolik se jich dorazí v sobotu se stadionem rozloučit," řekl šéf Správy majetku města Vyškova Jaroslav Hastík.

Demolice se začne připravovat v lednu. „Dá se říct, že s odchodem posledního návštěvníka v podstatě okamžitě ukončíme provoz. Co se týká příprav na demolici, ty už zajistí firma. Nás se týkat nebudou," zmínil. V průběhu roku pak ve Smetanových sadech vyroste nový stadion.

Řešením otázky zimního stadionu se vyškovští zastupitelé zabývali zhruba dva roky. Doba prací je stanovená na 366 dní. „Začne se odpočítávat v momentě, kdy stadion předáme. Končit pak bude kolaudací. Jsme ale přesvědčení, že v rámci předběžného užívání budeme nový stadion schopní zprovoznit už na přelomu října a listopadu. A na přelomu prosince a ledna se dočká kolaudace," věří starosta Vyškova Karel Goldemund.